seo-fiyatı

İnternet Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Responsive tasarım,web tasarım ve seo işi ile uğraşanlar artık mobil cihazları da hesaba katarak site tasarlamak zorundalar. Bunun sebebi gün geçtikçe android ,iphone ve diğer cep bilgisayarları ile akıllı telefonlardan internet sitelerini ziyaret etme oranının gittikçe yükselmesidir. İnsanlar evde, otobüste hatta piknikte cep telefonları, tablet bilgisayarları aracılığı ile arama motorlarına girip arama yapabiliyor internet sitelerini ziyaret edebiliyor. Cep telefonlarından ve mobil cihazlardan sitenizin ziyaret edilip edilmediği ile ilgili bilgilere google ın analitik sayfasından da göz atabilirsiniz. Bu tasarımla birlikte girdiğimiz sayfanın boyutunun ne olduğu önemini yitirmiş oldu. Bu teknikle; tarayıcı ve çözünürlük önemini yitirmiş ve kullanılan cihaza göre ekran çözünürlüğü baz alınıp, web sayfasının içeriği şekillendirildi. Küçük büyük herkesin kullandığı akıllı telefonlara, tabletlere, el bilgisayarlarına uyumlu olan bu teknikle web sayfaları çözünürlük yönünden sorunsuz bir şekilde görüntüleme imkanı oluştu.

Site mobil uyumlu mu nasıl anlarım ?

Sitenizin mobil uyumunu kontrol edebileceğiniz farklı uygulamalar bulunmaktadır.Google hizmeti olan https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr sayfasına giderek bu kontrolleri yapabilirsiniz.

Masaüstü sitenizi cep telefonunda görüntüleyebilmeniz, sitenizin mobil cihazlara uygun olduğu anlamına gelmez. Mobil siteler, mobil cihaz kullanıcılarının gereksinimleri dikkate alınarak küçük ekranlara göre tasarlanır. Mobil cihazlara uygun bir site, işletmenizin müşterilerle bağlantı kurmasına ve dönüşüm elde etmesine yardımcı olabilir.

Geri ileri
google-haritalar

Google Haritalar

Sep 13 2017
open cart

OpenCart

Sep 13 2017
Wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.