opencart

DoFollow / NoFollow Link Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Sorumuz çok net “DoFollow ve NoFollow nedir ve nasıl yapılır?”.SEO BURSA olarak cevabını da mümkün olduğunca basit verelim.Öncelikle ingilizce kelimelerden oluşan bu iki kelimeyi basitçe TakipEt ve TakipEtme şeklinde tercüme edebiliriz.SEO konusunda birçok kelime ile beraber bu iki kelimeyi de mutlaka çok sık duymaktasınız. Site işlerine yeni başlayanlar için basitçe anlatayım. Arama motorları adından anlaşılacağı gibi siteleri ziyaretlerinde bir mantıkla çalışır. Bu iki kelime de arama motoruna sitemizde verdiğimiz linkleri takip edip etmeyeceğini belirtir.Ne işe yarar?Bir siteye link verdiğinizde verilen bu sitenin SEO skoru sizin sitenizi de etkiler. Eğer bir site SEO yönünden çok başarılı değilse, zararlı içerikler varsa ve siz de bu siteye link veriyorsanız sitenizin SEO yönünden kötü etkilenecektir. Aynı şeyi tersten düşünürsek, bir site sizin sitenize veya sitenizde bir yazıya link veriyorsa ve bunun iyi bir site olduğunu varsayarsak, o zaman site SEO’nuz için olumlu bir puan olacaktır. En basit anlamıyla anlatımı bu.

DoFollow ve NoFollow nasıl yapılır?;

Bir linki NoFollow yapmak isterseniz eklenen link içerisine rel=”nofollow” eklemeniz yeterli. Yani vereceğiniz link örnek olarak şu şekilde olmalı. Web Site Adı

DoFollow için özellikle bir şey yapmanıza gerek yok. Verdiğiniz linkler robotlar tarafından dofollow olarak algılanır. Bazen sitenize link ekletmek isteyen diğer siteler ısrarla DoFollow yapın derse yukarıdaki örnekteki kısmı o şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak dediğim gibi bir farkı olmayacaktır.

Geri ileri
google-haritalar

Google Haritalar

Sep 13 2017
Blog Image

OpenCart

Sep 13 2017
Wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.

>