Meta etiketlerin seo ya etkisi

Meta Etiketleri - Google Meta Etiketlerinin SEO Etkisi Nedir?

Meta etiketleri , bir sayfanın içeriğini tanımlayan metnin parçacıklarıdır; meta etiketleri sayfanın kendisinde değil, yalnızca sayfanın kodunda görünür.Arama motorlarına bir web sayfasının ne hakkında olduğunu öğreten küçük içerik tanımlayıcıları.Meta etiketleri yalnızca HTML'de, genellikle sayfanın "başında" bulunur ve yalnızca arama motorları tarafından görülebilir."Meta", bu etiketler tarafından sağlanan veri türlerinden biri olan "meta veriler" anlamına gelir; bunlar sayfanızdaki verilerle ilgili verilerdir.Örnek;

<meta name="title" content="SEO | SEOON6" />

Site başlığı olarak belirtilen bu etiket, site adınızın arama motorları tarafından kolay bulunabilmesini sağlamakta. Başlığı belirlerken içerisinde mutlaka anahtar kelime geçirilmeli ve 60 karakter ile sınırlandırılmalıdır.

Meta Tags Etiketleri ve SEO

Zamanla gelişen algoritmalar ile SEO‘ya etkisi azalmış olsa da bir web sayfası için her zaman önemli bir öğe olma niteliğini yitirmeyecektir. Sadece meta etiketleri kullanılarak üst sıralara gelinemez fakat bu etiketlerin olmadığı site eksiktir. Html kodları arasında kullanılabilecek onlarca tag bulunmaktadır ancak bunlar arasında en önem verilmesi gerekenler title (başlık) etiketi ve description (açıklama) etiketidir. Google yapılan arama için kullanıcıya, listelediği sitenin başlığını (title etiketini) ve açıklamasını (description etiketini) göstermektedir. Bu durumda kullanıcının listelenen diğer sonuçlar arasından sizi seçmesi için bu etiketlere dikkat edilmelidir.

Öncelikle sitenizde bulunan sayfalarda aynı başlık ya da açıklama kullanmaktan kaçınmalısınız. Mümkünse her sayfada farklı tagler kullanmalısınız. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bu etiketlerin sayfa içeriğine göre belirlenmesi, sayfa içeriğiyle doğrudan ilgili olması ve sayfada odaklanılan anahtar kelimelerin içerisinde geçmesidir.

Geri İleri
Blog Image

Google Haritalar

Sep 13 2017
opencart

Opencart

Sep 13 2017
wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.