google-analytics

Google Analytics

Hedef Kitlenizi bilmek ve ne istediklerini bilmek, herhangi bir web sitesi için önemli bir başarı faktörüdür. Kitlenizi tanımanın en iyi yolu trafik istatistiklerinizdir ve Google Analytics'in BEDAVA'ya sunduğu şey budur. Çok sayıda istatistik yazılımı ve eklentisi var, ancak Google Analytics'in her blog için olması gereken bir özellik olduğuna inanıyoruz.

  Size şunu gösterir:

Web sitenizi kim ziyaret eder - kullanıcının coğrafi konumu, hangi tarayıcıyı kullandı, ekran çözünürlüğü nedir, konuştuğu dil vs.Web sitenizdeyken ne yaptıklarını öğrenirsiniz - kullanıcıların web sitenizde ne kadar kaldıklarını, en çok hangi sayfayı ziyaret ettiklerini, hangi sayfanın kullanıcıların en çok terk ettiklerini, ortalama bir kullanıcının kaç sayfa görüntülediğini vb. Görebilirsiniz.Sitenizi ziyaret ettiklerinde - hangi saatin web siteniz için en sıcak olduğunu görebilirsiniz. Bu, yayınlarınızı yayınlama zamanını seçmenize yardımcı olur. Bu saat dilimi uyumlu değilse yayınlarınızı zamanlayabilirsiniz .Web sitenize nereden ulaştılar - kullanıcının sizi nasıl bulduklarını görebilirsiniz. İster bir arama motoru (Google, Bing, Yahoo vb.), Sosyal ağlar (facebook, twitter vb.), Başka bir web sitesinden bir bağlantı veya doğrudan bir tip girişi. Google Analytics, her trafik kaynağının dökümünü de gösterir, böylece isterseniz belirli trafiğe odaklanabilirsiniz.Kullanıcılar sitenizin içeriğiyle nasıl etkileşime giriyor - Kaç kullanıcıların belirli bir bağlantıyı tıkladığını görebilirsiniz..

Doğrudan Trafik Nedir?

Doğrudan trafik çoğunlukla bir kullanıcının tarayıcısına bir URL girmesinden veya doğrudan siteye erişmek için bir yer işareti kullanmasının bir sonucudur. Esasen, doğrudan oturumlar, Google Analytics'in başka bir yönlendiren kaynağı veya kanalı belirleyemediği her durumda gerçekleşir. Bu, Doğrudan trafiği Organik, Yönlendirmeler, Sosyal, E-posta ve Ücretli gibi diğer varsayılan kanal gruplamalardan ayırır. Bununla birlikte, doğrudan trafik, siteye başka şekillerde erişen kullanıcılardan oluşabilir.

Doğrudan trafiğin doğru şekilde tahsis edilmesini ele almanın bir yolu, izleme parametreleri eklemek veya belirli kampanyalarda kullanılan URL'leri etiketlemektir. Örneğin, Nisan'daki e-posta kampanyanızdaki trafiğin, bu kampanyadaki tüm Oturumların GA'da "E-posta" olarak görünmesini sağlayacak parametreler ekleyerek Doğrudan olarak kategorize edilmesini engelleyebilirsiniz.

Geri İleri
Blog Image

Google Haritalar

Sep 13 2017
opencart

Opencart

Sep 13 2017
wordpress nasıl çalışır

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

 • Avatar

  Halil D.

  Aralık 11 2017

  SEO için olmaz ise olmaz.Kullanımıda kolay.

  Bizcede,.

  • Avatar

   Erdoğan E.

   Ekim 24 2017

   Paylaşım için teşekkürler.

   Rica Ederiz

 • Avatar

  Musa K.

  Aralık 11 2017

  Google dan başka analiz yapabileceğimiz site varmı?

  Cevap

Yorum Yazabilirsiniz.