opencart

WordPress Nedir ? Ne İşe Yarar ?

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001'e kadar uzanır. WordPress, açık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı sistemlerinden biridir. Alexa istatistiklerine göre en iyi 1 Milyon Web sitesi içerisinde %22′si WordPress altyapısı ile oluşturulmuştur. Kısa süre içerisinde WordPress altyapısı ile web sitenizi aktif hale getirir yazılarınızı, resimlerinizi ve iletişim bilgilerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle çok sayıda geliştirici tarafından desteklenip, her geçen gün daha da kolay kullanılabilir, daha gelişmiş özelliklere sahip olmakta olan sağlam bir bloglama sistemidir.

WordPress ile neler yapılabilir, ne işe yarar;

WordPress ilk oluşturulduğunda Blog sitesi yapma amacıyla oluşturulmuş, açık kaynak kodlu olduğu için geliştiriciler tarafından sürekli yeni özellikler eklenerek zaman içerisinde gelişti ve kullanımı kolaylaştı. WordPress ile kişisel web sitesi, firma web sitesi, galeri sitesi, emlak sitesi, haber sitesi, tanıtım sitesi, video sitesi, oyun sitesi, okul sitesi, forum sitesi hatta e-ticaret sitesine kadar her türlü web sitesi kurmamıza olanak sağlamaktadır.

WordPress ile Blog Sitesi kurduğunuz da günlük tutuyor gibi yazılar yazabilirsiniz. Farklı konular hakkında edindiğiniz bilgilerinizi çevrenizle paylaşabilirsiniz. WordPress ile Kişisel web sitenizi kurduğunuzda çeşitli konularda yaşayarak ve okuyarak edindiğiniz bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Kendinizi tanıtan, öz geçmiş, okul, iş, sertifikalar gibi deneyimlerinizi, detaylı olarak anlatarak internet fenomeni olabilirsiniz. .İş başvurusu yaptığınızda sadece bir CV 'nize blog sayfanızın linkini ekleyerek sizin hakkınızda daha detaylı bilgi almalarına ve size bakış acılarını değiştirmiş olursunuz. WordPress ile Kurumsal firma web sitesi, galeri sitesi, emlak sitesi ile firmanızın iş alanına göre resimlerin ağırlıkta olduğu galeri sitesi, site içi arama motoru içeren emlak sitesi, firmanızın ürünlerini, vermiş olduğunuz hizmetleri tanıtan, iletişim vb. gibi sabit sayfalardan oluşan sitenizi kimseye bağlı kalmadan yönetebilirsiniz. Firmanızın yapmış olduğu işlerin resimlerini güncel halinin resimlerini ekleyebilir ve Google Maps (Harita) hizmetini kullanarak firmanızın daha kolay bulunmasını olanak sağlamış olursunuz. Haber sitesi, tanıtım sitesi yaparak güncel haberleri yayınlayabilir, okuduğunuz okulun tanıtımı, yaşadığınız bölgeyi tanıtan turizm siteleri, haber yoğunluklu site yapabilir ve siteden reklam vererek ek gelir bile elde edebilirsiniz.

Geri ileri
google-haritalar

Google Haritalar

Sep 13 2017
Blog Image

OpenCart

Sep 13 2017
Wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.

ript src="js/main.js">