seo-fiyatı

HTPPS NEDİR

SEO açısından İnternet ağlarında sıklıkla gördüğümüz bir ifade olan https uzantısı, çoğu zaman anlamını hiç merak etmesek ve görmezden gelsek bile internet kullanımında güvenliği sağlama açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.Eğer bugünlerde HTTPS’e geçmeyi planlıyorsanız avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz! Google, yapmış olduğu son açıklamada, HTTP uzantılı web sitelerinin “güvenli değil” şeklinde işaretleneceğini duyurdu! Bu uygulama bu ay itibariyle (yani ekim ayından bahsediyoruz) Chrome’da aktif hale geldi bile. Global SEO dünyasına şöyle bir göz attığımızda, önemli yazarlar, şu günlerde HTTPS’e geçiş yapmanın oldukça avantajlı olduğunu dile getiriyorlar. Hatta, hazır böyle bir geçiş yaparken, eğer varsa; şimdiye dek ertelediğiniz diğer SEO çalışmalarınızı da uygulamaya geçirebilirsiniz. Şimdiye kadar birçok Bursa SEO uzmanı, Chrome 62’de web sitelerinin “Güvenli Değil” olarak işaretlenmemesi için site yöneticilerine, HTTPS forma geçmeleri önerisinde bulunmuştu. HTTPS’e geçiş tek başına değerlendirildiğinde de aslında ek avantajlar sunuyor. SEO çalışmalarını yaparken bir uzmana danışmanız yeterli! Googlebot’lar, HTTPS sitelerde URL’leri yeniden inceleme (recrawl) konusunda daha istekliler. Bu noktada, hangi URL’yi “recrawl” işleminden geçirecekleri konusunda kararları kendileri belirliyorlar. Fakat, Googlebot’lar, bir sitenin HTTPS’e geçiş yaptığını fark ederlerse, bu noktada bağımsız davranmak yerine URL’lerinize ayrı bir ilgi gösteriyorlar diyebiliriz. İşte HTTPS geçişinin Bursa SEO ve sıralamalar açısından bir avantaj sağladığının dile getirilmesinin nedenlerinden birisi de bu. Googlebot’lar HTTPS geçişlerini algıladıklarında her bir URL’yi en kısa zamanda yeniden tarama eğilimindeler. Google Index’te sitenizin yaydığı sinyalleri geliştirmek için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz (tek kullanımlık olsa da…).

HTPPS NASIL ÇALIŞIYOR ?

Https ile bir siteye bağlanmaya çalıştığınız zaman bu sayfanın kullandığı sertifikanın, sizin web tarayıcınız tarafından tanınıyor olması gerekmektedir. Eğer girmeye çalıştığınız sayfa, bilinmeyen bir sertifika üzerinden yayın yapıyorsa, bilgisayar ekranınızda size bir uyarı gelecektir. Bu uyarı, yapmak istediğiniz bağlantının güvenli olmadığını, buna rağmen devam etmek isteyip, istemediğinizi soran bir uyarıdır. İnternette gezinti yaparken bazen, bu uyarıyla hepimiz karşılaşmışızdır. İşte bu uyarının ekranımıza gelmesinin nedeni https protokolünün aldığı bir güvenlik önlemidir.

Masaüstü sitenizi cep telefonunda görüntüleyebilmeniz, sitenizin mobil cihazlara uygun olduğu anlamına gelmez. Mobil siteler, mobil cihaz kullanıcılarının gereksinimleri dikkate alınarak küçük ekranlara göre tasarlanır. Mobil cihazlara uygun bir site, işletmenizin müşterilerle bağlantı kurmasına ve dönüşüm elde etmesine yardımcı olabilir.

Etiket
Geri ileri
google-haritalar

Google Haritalar

Sep 13 2017
Blog Image

OpenCart

Sep 13 2017
Wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.