arama motorları nasıl çalışır

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

SEO BURSA açıklayacak olur isek çok kişi için Google İnternet'tir. Yeni siteler bulmak için başlangıç ​​noktası ve tartışmasız internetin kendisinden beri var olan en önemli buluş. Arama motorları olmadan, yeni web içeriği kitlelere erişemezdiAncak arama motorlarının nasıl çalıştığını biliyor musun? Her arama motorunun üç ana işlevi vardır: sürünerek (içeriği keşfetmek için), dizine ekleme (içeriği izlemek ve saklamak için) ve alımı (kullanıcılar arama motorunu sorduğunda ilgili içeriği getirmek için).

1.Kısım Tarama, Tarama her şeyin başında: bir web sitesi hakkındaki verilerin edinilmesi.Bu, siteleri tarama ve her sayfa hakkında ayrıntılar toplamayı içerir: başlıklar, resimler, anahtar kelimeler ve diğer bağlantılı sayfalar. Farklı tarayıcılar, ayrıca, sayfa düzenleri, reklamların yerleştirildiği yerler, bağlantıların sıkıştırılıp doldurulmadığı vb. Gibi farklı ayrıntıları arayabilirler.Bir web sitesi nasıl taranır? Otomatikleştirilmiş bir bot ("örümcek" olarak adlandırılır), sonraki sayfayı, mümkün olan en kısa sürede, sonraki nereye gideceklerini bulmak için sayfa bağlantılarını kullanarak ziyaret eder. İlk günlerde bile Google'ın örümcekleri saniyede yüzlerce sayfa okuyabiliyordu.Bu, dizine eklenmiş bir siteden bağlantı verilen herhangi bir sitenin nihayetinde taranacağı anlamına gelir. Bazı siteler daha sık taranır ve bazıları daha büyük derinliklere kadar taranır ancak bazen bir tarayıcı, bir sitenin sayfa hiyerarşisi çok karmaşıksa vazgeçebilir.indeksleme Dizine alma, bir taramadan gelen veriler işlenir ve bir veritabanına yerleştirildiğinde oluşur.Sıralama işlemi, arama motoru arama sorgunuzu işlediğinde ve sorgunuzla eşleşen en alakalı sayfaları döndürdüğü zamandır.Çoğu arama motoru, arama yöntemleri aracılığıyla kendilerini ayırır: Bulmak istediğiniz sayfayla en iyi uyan hangi sayfaları seçip seçmek için farklı ölçütler kullanırlar. İşte bu nedenle Google ve Bing arasında arama sonuçları farklıdır

Arama Motorları Niçin Algoritmalarını Açıklamazlar?

Sıralama algoritmaları, her birinin alaka düzeyi belirlemek için arama sorgunuzu milyarlarca sayfaya karşı kontrol eder. Şirketler, karmaşıklıkları nedeniyle sıralama algoritmalarını patentli endüstri sırları olarak korumaktadır. Daha iyi bir algoritma, daha iyi bir arama deneyimi anlamına gelir.Ayrıca web yaratıcılarının sistemin bilinmesini ve haksız yere arama sonuçlarının tepesine tırmanmasını istemiyorlar. Bir arama motorunun dahili metodolojisi ortaya çıkarsa, her insan, bu bilgiyi sizin gibi benim de araştırmacıların zararına kullanacaktır.

Başlangıçta, arama motorları, bir sayfayada anahtar kelimelerin ne sıklıkta gösterildiğine göre siteleri sıralamış ve "anahtar kelime doldurma" - sayfaları anahtar kelime dolu saçmalıklarla anlaşılmaz hale gelmesine yol açmıştır.Daha sonra bağlantı önemi kavramı geldi: Arama motorları, çok sayıda gelen bağlantıya sahip siteleri değerlendiler çünkü site popülerliğini alaka düzeyi olarak yorumladılar. Ancak bu, tüm web üzerinden spam gönderilmesini sağladı. Günümüzde, arama motorları, bağlantı alanının "otoritesine" bağlı olarak ağırlık bağlantısını bakar. Arama motorları, bir devlet kurumundaki bağlantılara, bir bağlantı dizinindeki bağlantılardan daha fazla değer katmaktadır.Bugün, sıralama algoritmaları her zamankinden daha gizemli ve "arama motoru optimizasyonu" ile örtülüdür.İyi bir arama motoru sıralamaları artık yüksek kaliteli içerik ve mükemmel kullanıcı deneyimlerinden geliyor.SEO Bursa bu algoritma beklentilerine uygun çalışmalar ile sitenizin anahtar kelimelerde ilk sıralarda çıkması için çalışmaktadır.

Geri ileri
google-haritalar

Google Haritalar

Sep 13 2017
opencart

Opencart

Sep 13 2017
wordpress

Wordpress

Sep 13 2017

Son Yorumlar

Yorum Yazabilirsiniz.